صفحه اصلی / خانه / نقش بیمه در دوران کرونا
کرونا و نقش بیمه
کرونا و نقش بیمه

نقش بیمه در دوران کرونا

نقش بیمه در دوران کرونا

دیر زمانی است که جامعه ما به همراه کل دنیا درگیر بیماری و ویروس کرونا شده است، ویروسی که علاوه بر جان  انسانها، وضعیت اقتصادی آنها را نیز تحت اثر قرار داده است. آنچه که در این میان از اهمیت بسیار برخوردار است، حمایت بیمه از بیماران کرونا می باشد و مهم تر از آن نقش بیمه جهت حمایت از مردم.

از اواخر بهمن ۹۸، جامعه ایرانی درگیر ویروس کرونا گردیده است. با تدابیر دولت و حمایت مردم، سرعت شیوع این بیماری کاهش یافت اما بعد از گذشت ۶ ماه هنوز هم همه مردم با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند.

در این میان، تعداد کثیری از مردم کسب و کار خود را از دست داده اند، تعداد زیادی بیکار شده اند و متاسفانه بسیاری از هم وطنانمان جان خود را از دست داده اند.

حال با این وضع نابسامانی که در کشور به وجود آمده، چه کمکی به مردم میتوان کرد؟ آیا هزینه های کرونا برای همه مردم رایگان است؟ هزینه های بیمارستانی چطور؟ هزینه روزانه خانواده های درگیر کرونا چطور؟

هر فرد پس از مبتلا شدن به کرونا، باید خود را در منزل قرنطینه کند. حداقل ۲ هفته از کار و زندگی خود جدا میافتد و درآمدزایی فرد تا بهبودی کامل از بین می رود.

از طرفی در صورت بستری شدن، هزینه های سرسام آور پزشکی را چه شخصی میتواند به طور کامل از جیب خود پرداخت کند؟

آیا در شرایط اقتصادی و همراه با گرانی مسکن، خودرو، دلار و سکه و … مردم میتوانند همه این هزینه ها را از جیب خود پرداخت کنند؟ آیا در صورت بیکاری، هزینه ای به خانواده ها پرداخت میشود؟

بیمه و کرونا
بیمه و کرونا

بیمه و کرونا

در ایران و کل دنیا وظیفه بیمه ها حمایت از مردم در شرایط مختلف اقتصادی و اجتماعی- سیاسی می باشد. بیمه ها موظف هستند در این شرایط با تحمل ریسک خطرات و مسائل روز پیش آمده، ریسک وارد شده به جامعه را کاهش داده تا مردم با آرامش و آسایش بیشتری بتوانند مشکلات را پشت سر بگذارند.

اما در خصوص کرونا، همانطور که مردم از وجود کرونا ویروس رنج می برند، هزینه های بستری زیادی را نیز بابت بستری باید پرداخت نمایند.

کرونا تهدید بزرگی را در جهان ایجاد کرده است و آن را به یک نگرانی بهداشت جهانی تبدیل کرده است. این یک عفونت شدید تنفسی است که می تواند بین حیوان و افراد منتقل شود و جز رعایت اصول بهداشتی فعلا هیچ راه خل دیگری وجود ندارد.

از طرفی با نگاه به روند رو به رشد کرونا در کشور، مراقبت های بهداشتی با کیفیت و درمان سریع پزشکی، به سرعت به یک نیاز تبدیل شده است.

از این رو هشتگ بیمه به همراه بیمه سامان، سرویس خرید آنلاین بیمه کرونا را راه اندازی کرده تا افراد بتوانند از پوشش بستری در بیمارستان، هزینه های ناشی از فوت و نقص عضو و بیکاری و غرامت بیمارستانی استفاده کنند.

ما هیچ گاه با این باور پیش نرفته ایم که خانواده های ایرانی بخواهند از این پوشش استفاده کنند اما در صورت رخ دادن حادثه، حداقل کمی از هزینه های خانوارها از این طریق جبران گردد.

در ادامه پوشش ها و شرایط این بیمه نامه را خدمتتان ارایه می نماییم.

 

پوشش های بیمه حوادث انفرادی چیست ؟

 1. فوت ناشی از حوادث مختلف مانند خفگی ، غرق شدن ، برق گرفتگی و …
 2. مسمویت غذایی و یا مسمومیت شیمیایی
 3. صدمات بدنی ناشی از تاثیر اسید و یا هرگونه ماده خورنده دیگر
 4. پیچیدگی یا پاره شدن عضلات و رگها
 5. ابتلا به هاری، کزاز و سیاه زخم
 6. نقص عضو و از کارافتادگی کامل و دائم ناشی از حادثه (کلی و جزئی)
 7. هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه
 8. پوشش حوادث خانواده

 

 

بیمه حوادث انفرادی با پوشش کرونا

 • هزینه های مربوط به فوت، نقص عضو،هزینه پزشکی و غرامت روزانه بستری در اثر ابتلا به بیماری کرونا با رعایت شرایط ذیل قابل پرداخت می باشد:
 • مثبت شدن نتیجه آزمایش تشخیص مولکولی برروی یکی از نمونه های تنفسی اصلی در یکی از آزمایشگاه های مرجع کشور(تشخیص آزمایشگاهی ویروس کرونا جدید شامل دو مرحله “غربالگری” و “تائیدی” هست.
 • وجود CRP غیر طبیعی یا لنفوپنی (کمتر از ۱۱۰۰) یا شواهد مثبت بیماری در سی تی اسکن
 • بستری بیمه شده در بخش مراقبت های ویژه ایزوله تنفسی و درمان با دارو های آنتی وایرال (شرط اصلی پرداخت خسارت می باشد)

نکته۱ : هزینه آزمایش کرونا در تعهدات این بیمه نامه نمی باشد

نکته۲: دوره انتظار برای پوشش بیماری کرونا در این بیمه نامه ۱۴ روز پس از صدور آن می باشد.

*دوره انتظار مدت زمانی می باشد که در طول آن بیمه گر تعهدی به جبران خسارت ندارد

امیدوارم که به زودی زود این بیماری از ایران و کل جهان رخت بر نهد و مردم در دنیا به آرامش قبلی خود بازگردند.

علی اصغر کلایی – فعال حوزه بیمه

این مطالب را نیز ببینید!

انگیزه بیمه

آیا انگیزه بیمه حفاظت از شماست !!

آیا انگیزه بیمه حفاظت از شماست !! انواع مختلفی از محصولات بیمه مانند برنامه های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *