صفحه اصلی / نوآوری / آیا آرزوی نوآوری در بازار بیمه تحقق خواهد یافت؟ (قسمت سوم)
آیا آرزوی نوآوری در بازار بیمه تحقق خواهد یافت؟
آیا آرزوی نوآوری در بازار بیمه تحقق خواهد یافت؟

آیا آرزوی نوآوری در بازار بیمه تحقق خواهد یافت؟ (قسمت سوم)

آیا آرزوی نوآوری در بازار بیمه تحقق خواهد یافت؟ (قسمت سوم)

در دو قسمت قبلی به دو عامل اصلی که مانع نوآوری در تولید محصولات نوین بیمه ای و نیز مانع نوآوری در روشهای اجرایی بیمه گری در بازار بیمه کشورمان شده اند اشاره گردید:

  1. بی انگیزگی مدیران و کارکنان شرکت های بیمه
  2. غیر حرفه ای بودن سهامداران و مدیران برخی از شرکت های بیمه

البته به جز این دو عامل ذکر شده، عوامل مختلف درون و برون سیستمی دیگری وجود دارند که از جمله موانع نوآوری در بازار بیمه کشورمان هستند که پرداختن به تک تک این عوامل و توضیح در مورد همه آنها به وقت و فرصت فراوان نیاز دارد .

اما به منظور صرفه جویی در زمان و انتقال مفاهیم و تحلیل های مد نظر در کوتاه ترین زمان و در کمترین کلمات ممکن در پایان یادداشت قسمت دوم سوالی کلیدی مطرح گردید که پاسخ به همان سوال میتواند برای پیدا کردن گلوگاهها و راهکارهای هموارسازی نوآوری بازار بیمه که یگانه راه توسعه و ارتقا این خدمات در اقتصاد خانوار و می­باشد بسیار موثر و کلیدی است .

سوال :

“شرکت های استارتاپ در بازار بیمه چه خدماتی ارایه میدهند؟”

قبل از پاسخ به این سوال برای مقدمه لازم است با شرکت ها و اشخاص استارتاپ بطور اجمالی آشنا شویم .

اشخاص و شرکت های استارتاپ در کسب و کارهای امروزی، نقشی همچون کاتالیزور در علم شیمی را در بخش اقتصادی و کسب و کارها ایفا مینمایند.

آنها نیازها و خواسته های مشتریان و مصرف کنندگان نسبت به محصولات و خدمات جدید را با مطالعه و تحقیق پیدا میکنند و با تهیه و تنظیم طرح های کسب و کار و سپس دعوت از کارآفرینان و سرمایه گذاران متخصص در هر رشته خاص کسب و کار شرایط راه اندازی و سازماندهی یک کسب و کار جدید یا حتی به روز نمودن و اوج دادن مجدد شرکت ها و یا محصولاتی که در مسیر افول قرار گرفته اند (اشاره به محنی عمر شرکت ها و محصولات در ستون سگ ها در ماتریس بوستون) را فراهم می نماید.

از طرفی تا مرحله تولید آزمایشی و شروع فعالیت شرکت­ها در مرحله “تولد” منحنی عمر سازمانی یک بنگاه اقتصادی در آن موسسات به ارایه خدمات مدیریتی و مشاوره ای ادامه میدهند و سپس در همین مرحله که سازمان جدید اقتصادی در حال انجام کسب و کار موفق و سود آور است از سازمان مذکور جدا شده و شرکت نوپا را تحویل صاحبان جدید داده و آن سیستم در حال فعالیت را ترک میکنند.

آنها بنا به ذات فعالیت و حوزه تخصصی خویش، مجدداً بر روی پروژه های جدید و راه اندازی طرحهای نوین دیگر شروع به فعالیت می­نمایند.

ازمطالعه منابع و مقالات متعددی که در مورد اشخاص و شرکت های استارتاپ نوشته شده میتوان فلسفه وجودی این موسسات در کشورهای توسعه یافته و کشورهای صنعتی و تازه صنعتی شده را درک نمود و به چرایی این موضوع پی برد که چه عامل و یا عواملی در آن جوامع، بسترهای مناسب را برای پیدایش و ظهور خدمات “استارتاپ ها در اقتصاد کشورها” بوجود آورده است.

از هر علت یا عللی که ضرورت تولد و فعالیت شرکت های استارتاپ را در اقتصادهای صنعتی و تازه صنعتی شده فراهم نموده است می­توان یک نتیجه منطقی گرفت:

در دوران انقلاب چهارم صنعتی که ده سال از شروع آن میگذرد و در زمانی که رشته های شغلی، فوق تخصصی شده اند و در دوران رقابت شدید اقتصادی در سطح دنیا، برای متحول نمودن کسب و کارها بدون کمترین شک دولت ها، سرمایه گذاران، کارآفرینان، بانک ها و شرکت های بیمه و… همه به خدمات و دانش-مهارت استارتاپ ها برای توسعه اقتصادی و هدایت اثربخش و کارایی مناسب اقتصادی و رسیدن به بهره وری نیاز دارند.

ادامه دارد…

این مطالب را نیز ببینید!

فناوری دیجیتال در بیمه

اهمیت فناوری دیجیتال در بیمه

اهمیت فناوری دیجیتال در بیمه فناوری دیجیتال به هر صنعتی وارد شده، باعث سهولت و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *